Sposoby na trądzik –  autorski ranking środków na trądzik

Sposoby na trądzik –  autorski ranking środków na trądzik

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Trądzik - leczenie miejscowe i ogólnoustrojowe

Trądzik można leczyć miejscowo i ogólnoustrojowo. W pierwszym przypadku leczenie oparte jest na maściach i specjalistycznych kosmetykach, w drugim – na farmaceutykach i suplementach, czyli najróżniejszych tabletkach. Poniżej znajdziesz garść informacji na temat metod leczenia trądziku, tabletek i kremów (żeli) przydatnych w walce z tym problemem.

Tabletki, czyli leczenie ogólnoustrojowe

Do wyboru są dwa ich rodzaje: tabletki – farmaceutyki i tabletki – suplementy. Te pierwsze można stosować jedynie w porozumieniu z lekarzem toteż je na razie pominiemy. Tabletki – suplementy są ogólnie dostępne. Tabletki na trądzik to jedna z wielu szeroko reklamowanych, ogólnoustrojowych metod zwalczania trądziku.

Czym są ogólnodostępne tabletki na trądzik?

Tabletki na trądzik to suplementy diety. Oznacza to, że nie są lekami i nie musi ich przepisywać lekarz. Wolno je też sprzedawać poza aptekami, choć oczywiście to właśnie w aptekach znajdziemy ich duży wybór. Kupując tabletki na trądzik warto wybrać aptekę lub renomowany sklep, żeby móc liczyć na fachową pomoc obsługi. Tabletki na trądzik zawierają zwykle naturalne wyciągi roślinne, więc są zupełnie bezpieczne. Dla pewności warto zawsze zapoznać się z ulotką, a przede wszystkim ściśle przestrzegać zaleconego przez producenta dawkowania. Samowolne zwiększenie dawki nie przyspieszy procesu leczenia trądziku, a może wywołać problemy żołądkowe lub inne nieprzyjemne reperkusje. Pamiętajmy, że zarówno zioła, jak i witaminy mają swoje określone działanie, nie są to substancje obojętne dla organizmu. Nie wolno też łykać kilku samodzielnie wybranych preparatów witaminowych, bo dostarczamy organizmowi zbyt dużej dawki danego składnika.

Co znajdziemy w tabletkach na trądzik?

Suplementy diety przeznaczone dla cery trądzikowej mają przede wszystkim dostarczyć organizmowi tych substancji, które mają największy wpływ na wygląd skóry. Pierwiastki, jakie odpowiadają za ładną i gładką cerę to przede wszystkim cynk i krzem. Często można kupić właśnie cynk w tabletkach; krzem znajduje się w preparatach z wyciągiem ze skrzypu polnego i pokrzywy. Farmaceuci zalecają także tabletki z wyciągiem z fiołka trójbarwnego. Bratek jako antidotum na trądzik i problemy skórne zalecała już medycyna ludowa. Ma on działanie antyseptyczne i oczyszczające. Często występuje w kompozycji z drożdżami (drożdże można też kupić w tabletkach jako odrębny preparat). Drożdże to także sposób znany już naszym prababkom, które rozpuszczały je w ciepłym mleku i piły ten napój jako środek na ładną cerę bez pryszczy. Oczywiście, forma tabletek jest znacznie wygodniejsza w użytkowaniu, co nie przekreśla sensowności stosowania metod naturalnych wedle dawniejszych receptur. Nowością wśród preparatów na trądzik są tabletki zawierające białka serwatkowe; charakteryzują się wysoką skutecznością. Warto też zainteresować się zestawami, które tworzą tabletki oraz uzupełniający je krem do cery trądzikowej. Przykładem jest tu Acnezine, czyli tabletki na trądzik, zawierające przede wszystkim witaminy z grupy B, oraz substancje poprawiające nawilżenie i sprężystość skóry. Do tego dołączony jest silnie działający krem. Tym, co wyróżnia krem Acnezine to fakt, że obok substancji aktywnych zastosowano tam składniki o właściwościach nawilżających i łagodzących, dzięki czemu stosowanie preparatu nie wysusza skóry. Przy okazji zwróć też uwagę na Nonacne – nowość w leczeniu trądziku. Skład tego preparatu został tak pomyślany, by można go było stosować w każdej postaci i każdym rodzaju tej przypadłości. Na dzień dzisiejszy to bodaj najskuteczniejsza formuła przeciwtrądzikowa na rynku.

Leczenie miejscowe

W miejscowym leczeniu trądziku wykorzystuje się preparaty antybiotykowe bądź retinoidowe, maści takie jak maść cynkowa oraz profesjonalne kosmetyki (o mniejszych lub większych właściwościach leczniczych) oparte na substancjach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Jedną z takich substancji jest nadtlenek benzoilu, który znajdziesz we wspomnianym wcześniej kremie Acnezine. Związek ten działa bardzo szybko, ale skóra leczona nim wymaga szczególnej ochrony (w Acnezine znajdują się też substancje ochronne).

Na stronie głównej serwisu znajdziesz więcej propozycji kosmetyków o działaniu leczniczym. Koniecznie sprawdź jak działają.

Powrót do rankingu