Sposoby na trądzik –  autorski ranking środków na trądzik

Sposoby na trądzik –  autorski ranking środków na trądzik

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Nonacne czy Acnezine – porównanie najlepszych tabletek na trądzik

Co prawda Acnezine jest zestawem składającym się z tabletek i kremu, a Nonacne to same tabletki, ale obydwa produkty warto porównać chociażby w celu wykazania, że nie zestawy nie zawsze oznaczają większą skuteczność, a proste rozwiązania bywają bardziej uniwersalne i efektywne od skomplikowanych kuracji. Obydwa produkty warte są polecenia. Nie bez powodu zajęły czołowe miejsca w przygotowanym przez nas rankingu. Badania wykazały, że ich efektywność (i przydatność) w leczeniu trądziku jest bardzo zbliżona. Niemniej jednak uważamy, że Nonacne sprawdza się na tym polu nieco lepiej. Dlaczego?

Zalety Nonacne

Kapsułki Nonacne mają bardziej przemyślany skład od Acnezine. Ten drugi produkt nie bez powodu składa się z dwóch preparatów – ich działanie wzajemnie się uzupełnia. Nonacne działa samodzielnie i bardzo dobrze radzi sobie z wszystkimi rodzajami trądziku.

Kapsułki zawierają składniki takie jak:

  • sarsaparilla będąca lekiem przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym,
  • czerwona koniczyna o właściwościach oczyszczających i stabilizujących gospodarkę hormnalną,
  • wyciąg z pestek winogron o działaniu przeciwhistaminowym, przeciwzapalnym, przeciwutleniającym,
  • wyciąg z pokrzywy o działaniu przeciwłojotokowym i oczyszczającym.

Do tego dochodzą składniki typowo odżywcze i rewitalizujące, czyli między innymi witamina C, cynk, likopen, witaminy z grupy B oraz miedź. Całość jest bardzo łagodna dla organizmu, ale bezwzględna dla trądziku tj. łojotoku, bakterii trądzikowych i stanów zapalnych. Co najważniejsze Nonacne jest również skuteczną bronią w leczeniu trądziku różowatego, i on charakteryzuje się bowiem łojotokiem oraz silnymi zmianami zapalnymi. W Nonacne nie znajdziesz nic, co mogłoby podrażniać skórę. Wszystko natomiast sprzyja jej odżywieniu, rewitalizacji i zmniejszeniu zmian trądzikowych.

Zalety Acnezine

Wszystko, co napisaliśmy powyżej, nie zmienia faktu, iż Acnezine nadaje się idealnie do leczenia intensywnego trądziku pospolitego. Nad Nonacne ma jedną przewagę wynikającą ze składu kremu. W kremie znajduje się jedna silnie działająca przeciwtrądzikowa substancja. Jest nią nadtlenek benzoilu. Substancja ta silnie utlenia skórę, przez co środowisko, w którym bytują bakterie trądzikowe staje się dla bakterii nie do zniesienia. Po użyciu kremu trądzik wyraźnie zmniejsza się i stopniowo zanika. W kremie Acnezine znajdziesz też substancje ochronne – to ważne, bo nadtlenek dość silnie uszkadza skórę powodując jej wysuszenie, a nawet pękanie. Zawartość środków ochronnych i substancji o silnym działaniu nawilżającym wyraźnie redukuje to zjawisko, przez co krem ten bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle innych podobnych specyfików. Skład kapsułek różni się od składu Nonacne dość wyraźnie. Znajdziesz w nich witaminy E i C, hydrolizat kolagenu, kwas liponowy i hialuronowy oraz bioperynę. Całość ma wzmacniać ochronne działanie substancji zawartych w kremie oraz usprawniać fizjologię organizmu tj. te procesy, których zaburzenia przyczyniają się do powstania trądziku. W porównaniu z kapsułkami Nonacne Acnezine działa jednak znacznie słabiej.

Ceny obydwu preparatów są porównywalne, z ich dostępnością nie ma żadnych problemów. Użytkownicy wystawiają im niemal identyczne oceny. Naszym zdaniem Nonacne działa bardziej długofalowo i oddziałuje na źródło problemu. Acnezine skupia się na likwidacji objawów. A Ty, który produkt wybierzesz?

Powrót do rankingu